LUBEGRES FL 2 PTFE

30

October, 2022

LUBEGRES FL 2 PTFE

Gıda, içecek, kozmetik ve ilaç endüstrilerinde nihai ürünlerin içine giren hammaddeler kadar üretim tesislerinde kullanılan yağlayıcılar da önemlidir. Üstün performanslı ve gıdaya uygun içeriğe sahip yağlayıcılar işletmelerin yüksek güvenlilikte ve HACCP gerekesinimlerini karşılayarak üretim yapabilmesini sağlamaktadır.

Gıda ile uyumlu yağlayıcılar aşağıdaki şekilde tanımlanmaktadır;

H1: Gıda ile tesadüfi teması olabilecek ortamlarda kullanılan yağlayıcılar. H2: Gıda ile tesadüfi teması olamayacak ortamlarda kullanılan yağlayıcılar. H3: Gıda üretim ekipmanlarını pastan korumak için kullanılan çözünebilen yağlayıcılar. 3H: Gıda üretiminde kullanılmak üzere yapışmayı önleyici ayrıcı yağlar. HT1: Gıda ile tesadüfi teması olabilecek ortamlarda kullanılan ısı transfer sıvıları. Halal: İslami beslenme kurallarına uygun içerikteki yağlayıcılar. Kosher: Yahudi beslenme kurallarına uygun içerikteki yağlayıcılar.

LBTGIDAUYUM serisi gıda ile uyumlu yağlayıcılar ilgili endüstrilerde güvenle kullanılabilmek üzere tamamen gıda ile uyumlu (food-grade) mineral veya sentetik baz yağlar ile özenle seçilmiş katkı maddelerinin harmanlanmasıyla üretilmektedir.

GENEL ÖZELLİKLER

Tamamen gıda ile uyumlu (food-grade) formülasyona sahip olma Hayvanlardan veya genetiği değiştirilmiş organizmalardan (GDO) türetilen madde içermeme  Vejetaryen ve kabuklu yemiş içermeyen gıdanın hazırlandığı yerlerde kullanıma uygun olma Güvenli gıda üretimine yardımcı olma Ekipman ömür ve bakım aralıklarını uzatma Aşınma ve korozyona karşı sistemi uzun süre koruma Bakım maliyetleri ve genel tüketimi düşürme Sızdırmazlık elemanları ile iyi derecede uyumluluk gösterme

Share

LUBETEKS ENDÜSTRİYEL YAĞLAR VE BİLİŞİM SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, Ailesi

Endüstriyel yağlarımız, üstün koruma sağlar.

Yorumlar

Yorum Yap